Nano-Heat

Samoregulačné elektrické podlahové vykurovanie najnovšej generácie

nanoheat-nanoheat

Technológia postavená na prednostiach karbónového vykurovania (infrafólií). Jeho zdokonalená skladba je vysoko odolná voči vode (trieda ochrany IP68). Systém navyše disponuje samoregulačnými vlastnosťami.

Vďaka vysokej odolnosti voči vode poskytuje systém NANO-HEAT svojmu majiteľovi maximálnu bezpečnosť. K bezpečnosti prispievajú aj jeho samoregulačné vlastnosti, ktorými predchádza prekúreniu priestoru a bráni vytváraniu prehriatych miest (HOT-POT) pri prekrytí časti kúrenia nábytkom. So samoreguláciou samozrejme súvisí nezanedbateľná úspora energie a značná sloboda pri premiestňovaní nábytku.

PRODESIGNE NANO-HEAT je zložená z dvoch vodičov, ktoré sú prepojené vykurovacími karbónovými infratyčami. Karbónové infratyče produkujú dnes vyhľadávané sálavé teplo, čím zabezpečia maximálnu tepelnú pohodu, ale zároveň šetria náklady na energie.
Teplo v prostredí vykurovanom infratechnológiou je vnímané o 2 - 3 °C teplejšie, než naozaj je. Vďaka tejto skutočnosti vieme ušetriť cca 18 % nákladov na energie. Sálavé teplo produkované infratyčami ďalej urýchli vysušenie stien. Suché steny majú nižšiu tepelnú vodivosť, prepustia menej tepla, čím prichádza k ďalšej úspore. Navyše sa na suchých stenách netvoria plesne!

V karbónových tyčiach je zmes karbónu a ďalších 7 prvkov. Vďaka tejto vykurovacej zmesi (japonský patent) má naša rohož samoregulačné vlastnosti. Jej nominálny výkon je 130 Watt na bežný meter. Postupným ohrievaním klesá výkon rohože až na cca 60 Watt. Vďaka efektu, pri ktorom výkon s pribúdajúcou teplotou prostredia klesá, neprichádza k zbytočnému prekúreniu. Táto skutočnosť vie priniesť ďalšiu úsporu 10 - 15 % oproti iným infra-technológiám.

Na meniacu sa teplotu prostredia reaguje každá infratyč samostatne. Vďaka tomu sa minimalizuje pravdepodobnosť vzniku prehriatych miest z dôvodu zmeny umiestnenia nábytku!

Technické údaje

Napätie:230 V
Výkon:130 W/bm
Teplotná odolnosť:do 90 °C
Max. pracovná teplota:60 °C
Izolácia:Polypropylén
Trieda ochrany:IP68
Ochranné opratrenia:FI - istič 30 mA
Pripojenie:bez pripájacieho kábla
Max. dĺžka rohože pri 16 A istení:23 bm

Prednosti

  • montáž priamo na reflexnú izoláciu pod poter prilepením tepelne odolnou páskou
  • niekoľkonásobná úspora energií (vďaka infra-technológii a samoregulačným vlastnostiam)
  • samoregulačné vlastnosti
  • minimálne magnetické pole
  • jednoduchá, rýchla a maximálne bezpečná montáž
  • rovné, nekrútiace sa a presné položenie
  • bezúdržbová a bezporuchová prevádzka
  • teoretická životnosť 80 000 vykurovacích hodín
  • nemecká TUV certifikácia

Popis

Aizolovaný prívodný studený kábel
Bizolované prepojenie s vykurovacím elementom
Cvykurovací element - infratyč